+420 776 31 31 31 Litošická 409/10 | Praha 9
Otevírací doba: PO-ČT 9-12 |13-16 | PÁ - 9-12,13-14

Dentální hygiena

Preventivní stomatologická péče

Dentální hygiena je samostatný, rychle se rozvíjející obor v oblasti preventivní stomatologické péče.
Jde o profesionální čištění zubů dentální hygienistkou a pro Dentální kliniku i naše pacienty je velkým přínosem.

Pomocí dentální hygieny předcházíme problémům, které vznikají v ústní dutině a léčíme již vzniklá onemocnění. Naši zubní lékaři se tak díky dentální hygieně plně věnují především své odborné zubní specializaci. Dentální hygiena si získala za poměrně krátkou dobu nezastupitelné místo v oblasti stomatologické péče.

Proč potřebuji dentální hygienu?

Prevence v oblasti zubí péče, kterou dentální hygiena představuje je nejen nejúčinnější, ale zároveň také nejlevnější způsob péče o zuby. Zajišťuje dlouhodobé zdraví zubů bez kazů, paradentózy, zubní protézy nebo zubních implantátů. Jen opravdu čisté zuby nemohou onemocnět.

Dentální hygiena tak jak je aplikována v dnešní moderní zubní ordinaci není nedostupným nadstandardem, ale patří mezi základní péči o zdraví každého člověka.

Dobrých návyků v oblasti ústní hygieny nelze dosáhnout bez podrobné profesionální rady nebo pomoci. Pro zachování trvale zdravých zubů je potřebná vysoká úroveň jejich hygieny, kterou zajistí jen pravidelné odborné čištění zubů.

Dentální hygienistka, rozsah poskytované péče

Ošetření dentální hygienstkou pro opravdu zdravé zuby doporučujeme 1x za 6 měsíců.

Dentální hygiena poskytovaná v naší klinice zahrnuje:

  • Profesionální čištění zubů a dásní
  • Odstranění pigmentových skvrn, povlaků a zubního kamene
  • Speciální péči o parodontologické pacienty
  • Částečné bělení zubů přístrojem PROFIFLEX nebo novou technologií AIR FLOW
  • Výuku správné domácí péče o zuby, nácvik čistících technik
  • Doporučení vhodných zubních kartáčků
  • Široký výběr pomůcek pro správné čištění zubů
  • Sestavení individuálního dentálně-hygienického programu

Dentální hygiena, ošetření pomocí Air Flow

K odstranění nežádoucích projevů v ústní dutině využíváme účinnou technologii AIR FLOW. Jde o unikátní řešení, které je založeno na velmi jemném pískování a následném leštění zubů. Hlavní výhodou AIR FLOW je, že ošetříme i ty části Vašich zubů, které nejsou běžným způsobem dostupné. Jde zejména o mezizubní prostory a pravidelnou péčí Vás tak nadobro zbavíme nepříjemných projevů zánětů dásní. (videoukázka ošetření)

Bělení zubů pomocí technologie Air flow

Proces čištění je založen na vhánění vzduchu, vody a leštícího prášku pomocí trysky do ústní dutiny pacienta. Hlavní čistící složkou je modifikovaná soda bikarbonát upravená do mikrokuliček. Při kontaktu se sklovinou dojde pouze k odstranění pigmentací, aniž by došlo k poškození skloviny. Směs neobsahuje žádné ostré částice jako běžné bělící zubní pasty, které mohou při dlouhodobém používání sklovinu poškozovat. Ošetření technologií AIR FLOW také doporučujeme aplikovat před ordinačním bělení zubů.