+420 776 31 31 31 Litošická 409/10 | Praha 9
Otevírací doba: PO-ČT 9-12 |13-16 | PÁ - 9-12,13-14

Mikroskopická endodoncie

Co je to mikroskopická endodoncie?

Občas se stane, že zub začne bolet a potřebuje ošetření kořenových kanálků – tato praktika se nazývá mikroskopická endodoncie. Potíže kořenových kanálků způsobí nejčastěji kaz, nabroušení zubu nebo úraz.  Toto ošetření je poslední možností, jak zub zachránit jiným způsobem než trháním. Právě z toho důvudu je nutné ošetření provést s maximální péčí a precizností.

Úskalí ošetření a potřebná technika

Úskalím tohoto ošetření jsou kořenové kanálky samotné, mívají totiž různé tvary, průřezy, různě se klikatí, větví a stáčejí. Při ošetření kořenových kanálků zubu je navíc nutné ošetřit struktury, které mají rozměry od 0,1 mm do 0,5 mm. Právě v takových případech mikroskop pomáhá zpřehlednit vnitřní prostor zubu, zobrazit detaily a tak významně usnadňuje ošetření. Naši zubaři pracují kromě kvalitního systému CEREC také se špičkovým mikroskopem KAPS, díky kterému nabízíme ošetření zubních kanálků v nejvyšší možné kvalitě, která je na trhu dostupná.

Kvalitní mikroskop Kaps pro ošetření mikroskopické endodoncie

Průběh ošetření

Mikroskopická endodoncie je ošetřením, při kterém jde  o ošetření vnitřního prostoru zubu. Toto ošetření můžete také znát pod pojmy čištění kanálků nebo trhání nervů. Pro úspěch endodontické ošetření je nutné kořenové kanálky zubu nejen kvalitně vyčistit, ale i rozšířit, vydezinfikovat a zaplnit materiálem, který kořenové kanálky dokonale utěsní.

Při správném provedení ošetření není bolestivé. Endodontické ošetření je nutné provést vždy, když dojde v zubní dřeni k patologickému procesu – zánětu nebo jejímu odumření. Zánět zubní dřeně je většinou způsoben bakteriemi (infekcí), které do dřeňové dutiny pronikly ze zubního kazu. Zubní dřeň může také onemocnět při úrazu zubu.

Mikrochirurgické endodontické ošetření  je časově náročné, ale vždy se snažíme abychom vyšli vstříc zájmům a zdraví klienta a většinou se snažíme zákrok stihnout během jedné návštěvy.

Po ošetření

Po mikroskopickém endodontickém ošetření a následném vyléčení zánětu je třeba vyřešit viditelnou část zubu. Po ošetření je většinou zub dutý, pro zaplnění korunky se používají fotokompozitní výplně, které zub zpevní a korunku uzavřou. Pokud ze zubu zbývá jen kořen, je vhodným řešením kořenová nástavba a korunka, která zub nahradí.